Informacioni sht i lir. Sa m i vjetr, aq m shum i rritet vlera. Nprmjet faqeve t rrjeteve sociale, ne mund t kontaktojm me miqt tan, mund t ndajm informacione dhe dokumente me email, etj. Nj sasi e madhe e t dhnave mund t ruhet n internet. eaX%WEYd9H|M[ vS7Pt^>f'.t/p=wyuH2Ejh1|1cC:p|T;$&Y1&3'&~T 278yJxbD,"e.oWu/,@JZk"%Q% # endobj Oh, sa m dhemb T nderuar bashkatdhetar, Erinda Topi: 0688019400 Mund t arrij nj audienc/blers/konsumator m t synuar prmes promovimit n internet. q na ndihmojn n menaxhimin e prditshm, planifikimin e buxhetit, transaksionet, transfertat etj. Themi q nse nuk e njohim dika ather jemi m shum t motivuar ta kemi frik at. Prdorimet e internetit pr blerje n jetn ton t prditshme. Interneti ky "oqean i pafund" informacionesh dhe komunikimi, t krijon mundsin e marrjes s njohurive, lundrimit pa fund, shikimit t pamjeve, fotografive apo edhe filmimeve t do skaji t globit. Prej kujt jan t ndrtuara nukleoproteinat ? FILTER. Libri sht i mbushur me kultur, edukat, informacion, emocione dhe ndjenj. Por tani mund t gjendet n ueb me nj klikim. PROFIL Ese argumentuese bindese Pse Mbrojtja e tij Institucionet arsimore ofrojn internet pr nxnsit n shkolla n mnyr q njohurit e tyre t prmirsohen. Ne shpenzojm shum koh n internet pr t marr nj prgjigje pr do pyetje q na bie n mendje. Hyrje n esen n internet: - Interneti sht nj shpikje moderne e shkencs q ka sjell nj ndryshim revolucionar n jetn ton. Por ka edhe avantazhe edhe disavantazhe t internetit pr studentt. Efektet e kqija t internetit nnkuptojn t gjitha ato gjra q ne nuk mund ti bjm m pr shkak t internetit. Tani teknologjia moderne na ka ofruar shum metoda t tjera pr t prdorur internetin. 5 ifte folezues t Kalit t Qyqes rikthehen n Parkun Kombtar Lumi i Vjoss, Zgjedhjet lokale n Kosov, del numri i ult i votuesve, Qyteti si piktur-muzik-arkitektur, Taso (Anastas Kostandini) el ekspozit n Pogradec, N Shqipri po zhduken drurt natyror. Avancimet n teknologjin e komunikimit kan rritur pafund pasojat n jetn sociale, kulturore, ekonomike dhe politike, duke prcaktuar mnyrat n far informacioni sht prpunuar, transferuar dhe shprehur kreativiteti. -Ndikojn n zhvillimin e prespektivave pr shtje t ndryshme ofrojn mundsin e shkmbimit t ideve. Prfundimi i eses n internet: - Interneti e ka zhvilluar njerzimin n nj mas t madhe. 16 0 obj Mund t dmtoj shikimin e tij/saj. Paragrafi i katrt sht paragrafi m i fort retorik e logjik, ai q t gjith e presin. T gjitha bankat po funksionojn me t vrtet t vshtir pr t ofruar banking n internet dhe aplikacione celulare pr t fuqizuar njerzit q t prdorin fuqin e internetit dhe mjetet m t fundit t menaxhimit t parave. <> stream Kjo mund t ket nj efekt negativ n detyrat e tyre shkollore, sasia e. ushtrimet q bjn dhe jetn e tyre sociale. N kt shekull sht vrtet e vshtir t imagjinohet nj biznes i krijuar pa prdorimin e internetit. Libri sht msuesi i mir q na mson pa na qortuar, pa na br dm. Interneti mund t maksimizoj fitimin n biznes. Sepse n internet ose ueb dokush mund t postoj do informacion. Pra libri sht pasuri shpirterore. 2. Na ndihmon t marrim do informacion me nj klikim. Gjithashtu, sht br nj pjes e rndsishme e, Prve ksaj, interneti sht nj shpikje e shkencs s nivelit t lart dhe. - Nga Fannie Olivier, Qubec, funeral madhshtor pr oficeren e policis Maureen Breau q humbi jetn n krye t detyrs, Kanada - Administrata publike federale paralajmron grev t prgjithshme, Justin Trudeau takohet n Toronto me homologun ukrainas Denys Shmyhal, Java Kanadeze - Lajme shkurt 9 prill 2023, Kanada: Raportohet rritje shum e lart e shpenzimeve federale n dy vitet e fundit, Val blu n Prince Edward Island -Fitore spektakolare e konservatorit Denis King, Astronauti Jeremy Hansen, kanadezi i par q do fluturoj n orbit rreth Hns, Java Kanadeze - Lajme shkurt 2 prill 2023, Java Kanadeze - Lajme shkurt 26 mars 2023, Fqinji i mir Joe Biden - Nga Christian Nol, Pierre Poilievre i krkoi Joe Biden q kanadezve t pavaksinuar tu lejohet hyrja n SHBA, Prfundon vizita zyrtare e Joe Biden n Ottawa: Rikonfirmohet aleanca e ngusht SHBA-Kanada, Kanada - Mbrrin n Ottawa presidenti i SHBA Joe Biden, Ottawa - Masa t larta sigurie para vizits s presidentit amerikan Joe Biden, Toronto: Ish-kreu i Policis s qytetit, Mark Saunders, kandidat pr kryetar bashkie, Java Kanadeze - Lajme shkurt 19 mars 2023, Shrbimi Sekret deklaron: Ndrhyrja e Kins krcnimi m i madh pr sigurin kanadeze, Beso dhe kontrollo (Fidete, sed verificate) - Nga apajev Gjokutaj, Botohet n anglisht romani Pse! Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij. Ktu 'armikut', ose ides q po kundrshtojm, i japim goditjen finale. Hyrje n esen n internet: - Interneti sht nj nga mrekullit moderne t shkencs q lidh crores kompjutera n t gjith botn. Ngacmimi kibernetik sht kur dikush ngacmon ose shqetson t tjert n faqet e mediave sociale. Sipas meje, puna e shkrimtarit sht nj nga punt m t lodhshme q ekziston, kjo pr arsye se ata duhet ta ojn mendimin e tyre deri n limitet e imagjinats pr t krijuar dika e cila do ta ngacmonte lexuesin. Pr shkak t internetit, jeta jon sht br m e prshtatshme n krahasim me koht kur nuk kemi internet. Me an t leximit marrim informacione si ta brballojm dhe si ta kuptojm jetn. Ka edhe prdorime edhe abuzime t internetit. Ese libri dhe interneti dhe njoftime per prona ne shitje, trualli ose toke bujqesore si dhe truall ose toke shitet toke ne dhermi truall ne kamez truall shitje ne borsh truall per shitje ne himare toke ne fier truall per shitje ne shengjin truall ne shitje ne korce ullishte per shitje gazeta online toke ne shitje. Abuzimet e interneti ose disavantazhet e internetit: Nuk mund ta refuzojm faktin q prdorimet e internetit kan zhvilluar shum qytetrimin njerzor, por duhet t biem dakord q ne kemi edhe avantazhe dhe disavantazhe t internetit. Kto ese n internet jan t prpiluara n at mnyr q ju mund t prgatitni edhe nj artikull n internet ose nj fjalim n internet dhe prdorimet dhe abuzimet e tij. var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; Ju mund t paraqisni edhe nj kundrshtim q ofron ide n kundrshtim me tezn tuaj, dhe autori do t argumentoj kundr vlefshmris s arsyeve t tyre. 17 0 obj Ese Mbrojtja E Pepe Video Results b2xvA2JmMQR2dGlkAw p. MBROJTJA NDRKOMBTARE E LIRIVE DHE T DREJTAVE T NJERIUT. Prdorimet e internetit: Interneti prdoret pr do qllim. Ese argumentuese: Prfundimi juaj ktu do t thot pikrisht n CSN. Prdorimi i internetit pr qllime biznesi mund t krijoj nj platform pr biznesin. Marrja e nj detyre t gatshme prej nxnsve nuk sht n interesin ton, por nse kjo ndodh ne nuk mbajm prgjegjsi. Powered by ABP. Megjithse interneti ka si avantazhe ashtu edhe disavantazhe, nuk mund ta mohojm faktin q interneti na ka zhvilluar shum. Pr t qen efektiv, nj ese argumenti duhet t prmbaj disa elemente q do t bindin publikun q t shikoj gjrat nga perspektiva juaj. Sa m i vjetr, aq m shum i rritet vlera. Telefon: Reklama: Questo indirizzo email protetto dagli spambots. Theme: News Way by Themeansar. Duke mbshtetur thnien e tij, mund t themi gjithashtu q nga librat mund t marrim m shum eksperienc sesa mund t marrim vet personalisht nga ngjarjet q na ndodhin. Prve ksaj, do gj e madhe dhe e vogl sht e disponueshme n internet dhe artikulli ose materiali q ju nevojitet mund t merren nga interneti. Ka nga ata njerz q lexojn libra, q shkruajn libra, q i jetojn librat, ka nga ata q librin e kan armn e tyre kryesore, por ka dhe nga ata q nuk ia din rndsin atyre. Me prdorimin e internetit, mund t bhet shum pun n nj ose dy minuta. Megjithse ka shum prparsi t internetit, mund t shihen edhe disa disavantazhe t internetit. Prve ksaj, interneti sht nj shpikje e shkencs s nivelit t lart dhe teknologjis moderne. N ditt e sotme, rndsia q njerzit i japin leximit t nj libri, po vjen duke u zvogluar, kjo pr shkak t harxhimit t kohs s tyre me veprimtari t tjera t cilat i konsiderojn m zbavitse, si prshembull, lundrimi n rrjete sociale, ose thjesht nj xhiro me shoqrin etj. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo. Ndikimi social sht nj nga sukseset m t mdha t revolucionit mediatik social, prmes krijimit t rrjeteve t mdha q ndajn mes tyre identitete, informacion dhe ide. Paragraft . I vetmi burim i dijes sht eksperienca. Personalisht, un mendoj se interneti sht nj mjet i jashtzakonshm dhe prfitimet e aksesit n internet tejkalojn rreziqet. Mungesa e t lexuarit t librave fizik ka sjell veanrisht n brezat e rinj pamundsin pr t pasur nj fjalor t pasur, elokuenc n t folur dhe shum gabime drejtshkrimore. -Nj pikyetje e madhe q ngre tek prindrit teknologjia . Keqprdorimi i internetit ka qen gjithmon nj dhimbje koke pr sigurin kombtare. N ditt e sotme mund t shohim mijra aplikacione, faqe interneti, etj. Prdorimi i interneti n komunikim: Shpikja e internetit ndihmon shum n globalizim. Shkrimi i eses argumentuese 1. Si t shkruani nj ese argumentuese. Jetojm n epokn e internetit. Prdorimi i internetit n menaxhimin e parave. Me an t leximit pasurohet nj bot e prmbushur me gjithka. Shpresoj se kto ese ju kan ndihmuar. E-mail: [emailprotected]. Srish me popullaritetin e faqeve t rrjeteve sociale, kto dit po shihet nj trend i ri i prhapjes s thashethemeve n publik. << /Type /Page /Parent 1 0 R /LastModified (D:20200111113632+01'00') /Resources 2 0 R /MediaBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /CropBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /BleedBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /TrimBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /ArtBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /Contents 16 0 R /Rotate 0 /Group << /Type /Group /S /Transparency /CS /DeviceRGB >> /Annots [ 10 0 R 11 0 R ] /PZ 1 >> Javascript not detected. Keqprdorimi i internetit: - Ka shum prdorime t internetit. << /Type /Page /Parent 1 0 R /LastModified (D:20200111113632+01'00') /Resources 2 0 R /MediaBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /CropBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /BleedBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /TrimBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /ArtBox [0.000000 0.000000 595.276000 841.890000] /Contents 14 0 R /Rotate 0 /Group << /Type /Group /S /Transparency /CS /DeviceRGB >> /Annots [ 7 0 R 8 0 R 9 0 R ] /PZ 1 >> Leximi sht edhe i shndetshm n aspektin psiqik duke seleksionuar situatat me permbajtje me vler nga ato pa vler. Pra shohim q librat na bjn t msojm nga gabimet e t tjerve n mnyr relative. Madje kushdo nga ne ndesh persona q kan nj opinion t tyrin pr do tem diskutimi. T gjitha kto bhen t mundshme vetm pr shkak t internet. ;Z. 29Hu7RwD%19,`ab3=. ESE ARGUMENTUESE. 18 0 obj Greqia nxjerr forcn e qiejve, nj C-130, nj C-27J dhe 15 komando shkojn n Egjipt pr t liruar qytetart grek, Ekspertt ngren alarmin pr gripin e shpendve: Humbja m e madhe e kohrave. Kto aplikacione apo programe mund t jen argtuese por jo me patjetr t mira pr t lexuarit dhe zhvillimin e shprehive gjuhsore. Tani interneti i nj dite sht mjeti m i fuqishm edhe pr reklamim dhe marketing. Por edhe pse fizikisht trupi yn nuk i ndjen, truri jon stimulohet t msoj nga ato eksperienca. Duke lexuar ne prjetojm eksperienca nga m t ndryshmet. Por m pas erdhi interneti si bekimi i shkencs dhe tani njerzit jo vetm q mund t flasin me njri-tjetrin n telefon, por gjithashtu mund t shikojn njri-tjetrin drejtprdrejt ulur n shtpi. Pra, leximi i librit sht individual. ? i shkrimtarit t mirnjohur Sterjo Spasse, Letrsia shqipe n kaos - Nga Mehmet Kraja. Efektet e mira t internetit nnkuptojn t gjitha ato gjra q interneti i bn t mundur. Pse diabetologt kurr nuk e kan shruar asnj pacient ? addy1ca36108d8df6c7217ecfa484bdb26fc = addy1ca36108d8df6c7217ecfa484bdb26fc + 'flasshqip' + '.' + 'ca'; two syllable italian words; who left channel 7 news boston. Q nga koha kur u krijua pr her t par e deri m tani interneti ka br. ("Adoleshentt dhe Interneti", 2017). At mund ta mbash me krenari n dor kudo q je: n piknik, n autobus, n aeroplan, n metro, n tren, n shtrat para se t marr gjumi e kudo qoft. Sorry, preview is currently unavailable. Nj informacion urgjent nuk mund t ndahet me letra. lds original art; joint mortgage death of spouse. Kshilla dhe udhzime praktike pr shkrimin e nj eseje argumentuese kur na sht dhn tema ose nj situat e caktuar. Nj ese argumentuese sht nj stil i shkrimit akademik ku nj autor paraqet t dyja ant e nj argumenti ose shtjeje. Tani sht m e leht se kurr pr t hyr n internet, nse jeni duke prdorur nj kompjuter, telefon apo tablet. Mjedisi dhe Njeriu Pika e Gjelbrt. Kshtu q ndonjher informacione t gabuara mund t postohen edhe n internet. Pr shkak t internetit, jeta jon sht br m e prshtatshme n krahasim me koht kur nuk kemi internet. addy7b8acc4ec37e1cec44fb9afda9b5f30f = addy7b8acc4ec37e1cec44fb9afda9b5f30f + 'flasshqip' + '.' + 'ca'; Ata duhet t din prdorimin e duhur t internetit dhe duhet ta prdorin at pr prfitimin e tyre. Ai kthehet i dehur n shtpi, shan dhe rreh B-n, ka marrdhnie jashtmartesore, nuk i intereson ecuria e vajzs n shkoll dhe shpesh sillet shum keq. shpesh i ndihmon adoleshentt t zgjerojn njohurit e tyre dhe prmirsojn notat e tyre. N kt bot moderne, ne nuk mund t bjm asgj pa prdorimin e internetit. Adoleshentt mund t hyjn n internet edhe me an t pajisjeve portative. Megjithat, duhet t jemi t kujdesshm pr t mos prdorur internetin n mnyr t tepruar./ Gazeta Shndeti. Vitet e fundit sht vn re nj ulje e ndjeshme e leximit t librave , duhet theksuar se n kt fenomen ka ndikuar jo vetm epoka e internetit, e cila ka hyr pothuajse n do fush t jets, por edhe mundsia ekonomike pr t bler nj libr, edukimi n familje dhe npr shkolla. Eseja dhe llojet e saj. Click to share on Twitter (Opens in new window), Click to share on Facebook (Opens in new window). Gjithashtu, ne mund t drgojm mesazhe dhe informacione t mdha dhe t vogla m shpejt se kurr. Abuzimet e internetit / Disavantazhet e internet: A ka interneti ndonj disavantazh? T gjith e din se si t prdorin internetin. Gjithashtu, kto gjra shkaktojn telashe pr veten dhe t tjert. I ka rezistuar shekujve dhe nuk mund te plaket brenda si homologet e tij elektronike. Nj nga disavantazhet m t rrezikshme t internetit n kohn e sotme sht biznesi i mashtrimit. Sa m shum t lexojm, aq m shum fillojm dhe imagjinojm. Shkolla e larte eshte nje nga etapat me te rendesishme ne jeten tone.Aty ne shkojme si te rritur ne ndryshim nga me heret dhe kur e perfundojme ate jemi gati te dalim ne jete e te ushtrojme ate profesjon qe kemi dashur e kemi pasur enderr qe ne femijeri.Nese perfundojme dhe cilkin e arsimit te larte ne quhemi . Rregulli se kompjuteri duhet vendosur n nj vend t dukshm pr gjith familjen, sht ende i vlefshm. Kjo sht gjithashtu nj mnyr e mir pr t mbajtur kontakte me miqt dhe familjen rreth bots. Ne duhet t dim prdorimet e duhura t internetit n mnyr q t mund t prfitojm nga kjo shpikje moderne e shkencs. Pr t prdorur internetin, ne kemi nevoj pr nj lidhje telefonike, nj kompjuter dhe nj modem. Pra, pyetja sht 'si mund t prdoret interneti?'. Kjo. Pr ta prmbledhur, kalimi i kohs n internet mund t ket nj ndikim negativ tek t rinjt, por ka edhe shum prparsi ose dobi. Faqet e blerjeve jan m interesante pr shkak t zbritjeve t mdha q kompanit e ndryshme u ofrojn klientve gjithashtu ato ofrojn zgjedhje reale pr klientt. xZ[og@6M](=8-|$hibE/DDJ&8Dg%NH]}O{m}oM={>OulFsU|pn'ZA;t 98~=O?h86tu[4MV]\nzAl{(_ff2sh0c4QRT]F+zzI-Wk)E]B-JTfi&4>T Nga ana tjetr, shum aktivitete t urrejtjes s zez zhvillohen n internet. Interneti sht nj depo e njohurive t mdha. Efektet e mira t internetit nnkuptojn t gjitha ato gjra q interneti i bn t mundur. PO, ka disa disavantazhe t internetit. ese argumentuese teknologjia. Si rezultat, ata kan munguar n studimin e tyre. MARKETINGU: Ktyre fmijve pr ti mbajtur larg telasheve u jepet nj telefon apo i-pad ku t luajn lojra elektronike, t shohin shfaqje pr fmij apo t lexojn libra t ndryshm. Keqprdorimi i internetit mund t na prish jetn. Prdorimi i internetit n biznes ka shum prparsi. Te vazhdosh studimet ne nje universitet privat apo ne nje publik? Mund t hyni n do cep t bots. Shekulli i XXI sht . Interneti sht shpikja m e madhe e shkencs. Njerzit prdorin gjithashtu internetin pr t promovuar biznesin e tyre. Interneti gjithashtu ka ant negative t saj q ndikojn psiqikisht dhe fizikisht t individi dhe grupmoshat e caktuara. Adoleshentt shihen si t varur nga interneti. A do t zhduket diabetologjia n t ardhmen ? Dhe me shpejtsin, ne po bhemi t varur nga ajo nj dit q do t vij kur do t bhet domosdoshmria jon themelore. Abuzimet e internetit, keqprdorimi i internetit, prdorimi i internetit n biznes etj. Please enable it in your browser settings and refresh this page. Prandaj, nj tem bindse, nj vlersim i ekuilibruar, dshmi t forta dhe gjuh bindse . Prdorimi i internetit n biznes ka br nj platform t ndryshme si pr blersit ashtu edhe pr shitsit. Dedektimi pasiv nuk sht dika N kuadr t prshtatshme t ruajtjes. Ne mund t prdorim internetin edhe n menaxhimin e parave. Nga ana tjetr, interneti mund t na shprqendroj n punn ton. prdorimi i internetit pr studentt s bashku me avantazhet dhe disavantazhet e internetit pr studentt dhe prdorimin e internetit n arsim. Duke na mundsuar kshtu t msojm nga ata historin e tyre, si kan qen, far kan br, si kan jetuar, si ja kan dal mban etj. Puna e jashtzakonshme e Mjekve Specializant, Roli i mjekve specializant n Shndetsi. Interneti sht nj dhurat moderne e shkencs pr ne. Ne mund t hyjm n uebsajte t ndryshme dhe faqet e rrjeteve sociale mund t bjn transaksione n internet prmes internetit. A lejohet pirja e duhanit pas ndonj operacioni? Ese mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (50 Fjal), Ese mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (150 Fjal), Ese mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (200 Fjal), Ese mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (300 Fjal), Ese mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (400 Fjal), Ese e gjat mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (800 Fjal), Ese e gjat mbi avantazhet dhe disavantazhet e internetit (650 Fjal), Ese mbi prdorimet dhe abuzimet e internetit (950 Fjal), avantazhet dhe disavantazhet e internetit. Do t sigurojm punsimin e t rinjeve ekselenc, madje edhe ne institucionet shtetrore duke iu dhn mundsin q t kontribuojn n zhvillimin e vendit t tyre me nder dhe prulsi. Pasojat kryesore qe sjell perdorimi i internetit jane : pagjumesia, perpunimi i dobet i informacionit, mos shoqerimi i femijeve me njeri-tjetrin, varesia. 1-Libri s'ka nevoje as per bateri e as per antene. Libri ka origjin, por ska atdhe. Pse vlera eB-hCG qndron e lart edhe pas abortit ? Si mund t trajtohet infeksioni vaginal me kandida? Tringa Rexhepi kndon Lemza pr Shn Valentin, Tringa Rexhepi uron Festn e Flamurit me "Moj e bukur Arbri", Shqiponja n Flamur. Interneti sht sot nj lloj gjje e detyrueshme n jetn ton t prditshme. Aspekti m i rndsishm sht aftsia e saj pr t lidhur njerzit rreth bots dhe pr t sjell gzim pavarsisht largsis, t gjesh t njohur t vjetr me t cilt kishe humbur lidhjet dhe t vendossh lidhje me t afrm t largt. Por shume njerez nuk jane te vetedijshem rreth pasojave negative te shkembimit te informacioneve, veanerisht adoleshentet. +1 438 378-8030, 2018 Flasshqip.ca - Toronto. prdorimi i internetit mund t shihet n do sfer t jets. Prandaj duhet t mos tejkalohet norma pr mediat sociale dhe prdorimi i internetit. endobj Po,kush mund t jet ai? Me shpikjen e internetit, komunikimi sht br shum i leht dhe i thjesht. Ne do t diskutojm vemas abuzimet me internetin ose abuzimin me internetin). Studentt n ditt e sotme kan filluar t prdorin internetin n mnyr q t msojn m shum dhe t kalojn provimet konkurruese apo provimet pranuese. Ne mund t marrim do informacion brenda nj minute n ueb. Nse duam t lulzojm n karriern ose biznesin ton, Interneti sht nj mjet i mrekullueshm, por vetm prdorimi pozitiv dhe produktiv i internetit do t na ndihmoj ta bjm kt. Klientt mund t paguajn para pr produktin pas dorzimit gjithashtu dhe gjithashtu mund ta kthejn produktin nse nuk u plqen e njjta gj. T gjith e dim prdorimin e internetit n biznes, transaksione online, pun t ndryshme zyrtare etj. mua nk me duket nje ese e mire sepse ne nje ese nuk duhet te kete ndjenja dhe as . Tani nj biznesmen mund t shes produktin e tij n internet dhe mund t arrij nj treg m t gjer se m par. Ne mund t marrim do informacion me nj klikim nga dera jon, mund t komunikojm me njerzit tan t afrt dhe t dashur n do koh nga kudo, mund t bjm pagesa online, mund t blejm dhe shesim produkte online, etj. rooms for rent in east hampton, ny, mecklenburg county planning department,